Křesťanská škola v Kanadě dostala upozornění, aby neučila biblické pasáže urážející LGBT komunitu

 

Ředitelka kanadské křesťanské školy dostala upozornění od vládní instituce podporující školní zařízení, aby se na škole nevyučovaly biblické pasáže urážející LGBT komunitu, informují o tom noviny The Christian Post. Pokud se škola upozorněním nebude řídit, hrozí jí ztráta finančních prostředků na jeji činnost.

„Je to absolutně šokující“ reagovala ředitelka Deanna Margelová z Cornestone Christian Academy a vyjádřila svou obavu, že se jedná o útok na svobodu náboženství a projevu.

Dle Margelové státní instituce uvádí, že některé pasáže z Bible mohou „znevažovat nebo znevažují“ LGBT komunitu. „Pasáže z Bible, které by mohly být považovány za urážlivé pro určité osoby, by se neměly číst ani studovat,“ stálo v dopise.

Škola se obrátila o právní poradenství na organizaci Centrum spravedlnosti pro ústavní práva. (JCCF). Mluvčí organizace zdůraznil, že vládní instituce nemá právo vnucovat svou vlastní ideologii školám, s nimiž nesouhlasí.

 

Mluvčí školského odboru však daný požadavek odůvodňuje změnou legislativy v Kanadě. Podle Křesťanského institutu (The Christian Insitute)  škola může odmítnout dané nařízení, ale pak jí hrozí, že přijde o státní dotace. Peníze na činnost by pak musela hledat jinde.

Minulý týden přijal kanadský senát naprostou většinou zákon o právech pro transgender osoby. Návrh zákona doplňuje „genderový  projev“ a „genderovou identitu“ do kanadské sbírky zákonů o lidských právech a do trestního zákoníku.

Kritici varují, že podle tohoto zákona mohou být Kanaďané, kteří popírají genderovou teorii, obviněni z trestných činů z nenávisti; mohou být pokutováni a vězněni. Mezi kritiky zákona patří například profesor psychologie z Univerzity v Torontu Dr. Jordan Peterson, který v průběhu slyšení senátnímu výboru řekl, že zákon je bezprecedentní hrozbou pro svobodu projevu a kodifikuje do práva falešnou ideologii genderové identity.

 

-mn-
Foto: Cornerstone Christian Academy

 

 

 

 

 

Categories: Zahraničí

Leave A Reply

Your email address will not be published.