Církve se zabývají budoucností Evropy

 

Ve dnech 30. listopadu a 1. prosince se v Praze schází konference ekumenických pracovníků a vedoucích církevních představitelů církví z regionu střední Evropy. Setkání, které organizuje bruselská Konference evropských církvi (KEK) a Ekumenická rada církví v České republice (ERC), se zabývá otázkou Jaká je budoucnost Evropy? Příspěvek církví k budování společenství hodnot. Toto středoevropské setkání je součástí řady regionálních setkání členských církví KEKu z celé Evropy, které připravují impulzy pro valné shromáždění této organizace, které se bude konat v roce 2018 v Novem Sadu v Srbsku. Podobné konference pro jiné části Evropy již proběhly v islandském Reykjavíku, skotském Edinburghu – věnovaná převážně problematice Brexitu – a řeckém Volosu – věnovaná zejména uprchlické krizi.

Pražské setkání se účastní i předseda KEKu, anglikánský biskup Christopher Hill a generální sekretář KEKu Fr. Heikki Huttunen, zástupci ekumenických rad Polska, Maďarska a České republiky a představitelé křesťanských církví z celé Evropy, zejména pak z visegrádských zemí. Mezi diskutovaná témata na konferenci patří současná politická situace v Evropě a role Evropské unie v širším evropském kontextu, otázka ekonomické spravedlnosti a role církví v diskuzi etických problémů na společenské a politické úrovni, stejně jako praktické zkušenosti a výzvy, kterým církve ve střední Evropě v současnosti čelí.

Generální sekretář ERC Petr Jan Vinš k tomu říká: „Pro církve v Evropě je klíčové, aby se nestahovaly do čistě soukromé sféry, ale aby se aktivně účastnily společensky významné debaty o hodnotách a směřování celého evropského společenství – v Evropské unii, ale i v širším evropském kontextu. Jsem velmi rád, že naše pražské setkání může k tomuto hledání přispět.“

Zdroj a foto: Ekumenická rada církví v ČR.

Reklama

Categories: Církev

1 Comment

  1. Od církví a křesťanů očekávám, že nebudou podkuřovat mocným. Žijeme v demokracii a je správné říci otevřeně svůj názor i když to někoho urazí.

    Reply

Leave A Reply

Your email address will not be published.