Komentáře

V rámci Celonárodního čtení Bible 2012 se bude konat Velkopáteční happening Ukřižování v Praze

Napsal(a): Tisková zpráva, titulek redakční, upraveno | Zveřejněno: Pátek, 30. března 2012, 7:15 (CEST)
Sdílet Sdílet   |   Verze pro tisk  |   Čti později Čti později  |   Velikost písma:A A A

Nevšední podívanou zažijí o letošním Velkém pátku chodci na pražské pěší zóně. 6. dubna v pravé poledne vyrazí od supermarketu na Náměstí Republiky průvod herců a hudebníků, kteří formou pouličního happeningu ztvární biblický pašijový příběh. Novodobá křížová cesta povede s několika zastaveními po pěší zóně na Můstek a dále na Jungmannovo náměstí, kde happening kolem 13 hod. vyvrcholí scénou ukřižování.

V loňském roce, kdy se Ukřižování v Praze konalo poprvé, akce získala pozornost nejen stovek kolemjdoucích, ale i zpravodajství ČT a dalších celostátních médií. Letošní happening připravili absolventi alternativního a loutkového herectví DAMU Jakub Gottwald, Jiří Jelínek a Pavel Rychta, bubeník Jan Čep, street artista Jakub Janda a herečky Kristýna Hejlková a Tereza Nádvorníková.

Na pašijový happening plynule naváže veřejné čtení nejstaršího biblického evangelia podle Marka, které proběhne mezi 13. a 15. hodinou na Jungmannově náměstí.

Akce se koná v rámci Celonárodního čtení Bible, které proběhne letos již počtvrté v desítkách měst a obcí po celé ČR. Cílem je připomenout si smysl velikonočních svátků a upozornit na Bibli jako naše společné kulturní a duchovní dědictví. Čtení Bible probíhá na ulicích, náměstích a dalších veřejných místech, zapojit se může každý. Akci pořádá Nadační fond Bible21 ve spolupráci s řadou církví, místních knihoven a neziskových organizací.

Záštitu nad Celonárodním čtením Bible převzal pražský primátor Bohuslav Svoboda, předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml a biskup František Václav Lobkowicz, v minulých ročnících také např. premiér ČR Jan Fischer a ministr kultury Jiří Besser.

Oficiální stránky: www.ctenibible.cz Fotogalerie z minulých ročníků zde.

Copyright © 2012 Křesťan Dnes. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nemůže být publikován, vysílán, přepisován, nebo distribuován bez souhlasu vydavatele Křesťan Dnes.
Řádková inzerce
Anglické a české knihy, CD a DVD. Můžeme objednat anglické knihy za obchodní cenu. Nacházíme se blízko Olšanského náměstí a metra A, stanice Flora na ulici Baranova 32, 130 00 Praha 3, tel.222 724 856, e-mail:christianlibrary@quick.cz
Zde může být inzerát s hyperlinkou na váš seminář, koncert, tábor nebo službu
Text pošlete na Marketing. ďťż
Zde můžže být inzerát s odkazem na vᚹ seminář, koncert, tábor nebo služžbu.
Text poššlete na marketing.
Komentáře Titulka
David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

David Novák: Křesťanské hodnoty a žadatelé o azyl

Zaklínat se „křesťanskými hodnotami“, se dnes stalo módou a to dokonce i u těch, kteří toho s křesťanstvím..
Nejčtenější
Inzerce